Spaceflow: jak změnit život v budovách

0
1664
Autor: Spaceflow

Společnost Spaceflow se snaží zlepšit život lidem v budovách prostřednictvím jejich nové aplikace. Snaží se do starých kolejí real-estate byznysu zavést pomocí technologií a inovací čerstvý digitální směr a posunout každodenní život v kancelářích. Hlavní myšlenkou je propojení všech lidí v dané budově a lokalitě kde sídlí, vše přehledně a pomocí jednoho nástroje. Aplikace umožnuje, aby se do života budovy zapojil nejen vlastník, ale také návštěvníci, nájemníci a lidé nabízející své služby v okolí budovy.

Vlastník

Aplikace umožnuje vlastníkům komunikovat se všemi nájemníky najednou. Může pomocí aplikace vyvěsit jakoukoliv důležitou informaci, a to nejen pro nájemníky, ale také pro hosty v budově. Obyvatelé se tak dozví vše potřebné pouze z jednoho vlákna.

Propojení budovy

Lidé v budově spolu mohou díky aplikace mnohem lépe komunikovat a nemusí být ani ze stejné firmy. Díky společné aplikaci mohou společně a organizovaně sdílet třeba zasedací místnosti, a nebo tzv. hot desk. Aplikace je ale hlavně pro samotné lidi a ty se díky ní mohou domluvit například na carpoolingu – sdílené cestě do práce společně s kolegou z budovy, který stejně jezdí stejným směrem.

Aktivity

Sdílení aktivit a služeb je významným krokem ke zlepšení komfortu všech lidí v budově. Pomocí aplikace mohou lidé vytvářet a zvát ostatní na různé akce (ranní yoga, workshopy, BBQ party atd.) díky tomu se mohou lidé společně více socializovat a vytvářet tak lepší prostředí pro práci. Díky zapojení do aplikace i ostatních budov nabízejících své služby mají všichni obyvatelé budovy lepší přehled o svých možnostech kam například zajít na oběd, nebo kde si mohou v blízkosti pracoviště zajít na masáž nebo na výbornou kávu v kavárně o které předtím ani nevěděli. Toto propojení je opět výhodné pro všechny zúčastněné strany a celkově zlepší a prováže okolí budov.

O tom, že komfort zaměstnanců je pro firmy stále důležitější, vypovídá i průzkum společnosti JLL Employee Well-being and Workplace Survey 2017. Jeho výsledky ukázaly, že to, jak se zaměstnanec cítí v práci, značně ovlivňuje jeho produktivitu a tím i profit celé firmy. „Svět práce už není takový, jako dřív. Vydělávání peněz již není jediným benefitem, na který potenciální zaměstnanci slyší. Musíme se proto přizpůsobit demografickým výzvám a společenským změnám a uzpůsobit pracovní prostředí tak, aby lidé chodili do práce rádi,“ řekl Kevin Turpin, vedoucí oddělení průzkumu trhu pro region CEE – National Director.1

Autoři: Daniel Palma, Luděk Pícha, Martin Poláček

Afiliace: České vysoké učení technické v Praze, Masarykův ústav vyšších studií, Kolejní 2637/2a, 160 00 Praha 6

Zdroj:

  • Kanceláře.cz Digitalizace ve světe realit / Spaceflow. [online]. 10.2017 [cit.19.12:2017]. Dostupné z: https://www.kancelare.cz/novinky/digitalizace-ve-svete-realit-spaceflow

 

Website | + posts

ZANECHTE ZPRÁVU

Prosím vložte komentář!
Prosím zadejte jméno