YouTube patří samozřejmě mezi hlavní a nejznámější platformu s audiovizuálními díly. Nicméně, existují rovněž i jiné pěkné zdroje tohoto typu informace. A to třeba v momentě, kdy hledáte rychlý způsob jak okamžitě a legálně zhlédnout nějaký zajímavý celovečerní film, dokumentární pořad, seriál a jiné záležitosti. Pojďme se podívat na některé z dalších.

TubiTV (celovečerní filmy, dokumenty)

Tento projekt spolupracuje s předními hollywoodskými společnostmi a zcela zdarma vám poskytuje možnost podívat se na méně známe tituly, přičemž licence k jednotlivým dílům jsou vždy jen na určitou dobu. Obsah TubiTV se tak průběžně mění. Legálnost je garantována, přičemž výnosy z provozu jsou v podobě reklamy. Vyhledávat lze pomocí názvu snímku, či obsazení. Samozřejmě lze využít i kategorizaci. I přes fakt, že většina z nabízených snímků patří do kategorie B, občas lze najít i solidní podívanou. V rámci TubiTV nicméně naleznete i zahraniční produkci. Je zde dobrá základna například korejských filmů.

MovieZoot (celovečerní filmy)

Další legální možností v rámci dohody s poskytovateli filmových práv je projekt MovieZoot. Pokud akceptujete reklamy, můžete se sledovat úctyhodnou sbírku celovečerních filmů. Naleznete tu tentokrát i snímky s takovými herci jako Charles Bronson, Bruce Lee, Marlon Brando, nebo Marylin Monroe. MovieZoot neumožňuje fulltextové vyhledávání. Nabízí volbu dle filtrování (tou lze vyhledávat např. i dle herců), nebo standardním výběrem dle kategorie.

TDF Top Documentary Films (dokumentární)

Projekt TDF vznikl už v roce 2007, tehdy pouze jako blog jednoho člověka. V současné době se jedná o práci tří editorů, kteří třídí a hodnotí dokumentární snímky dostupné v rámci YouTube, Vimeo, apod. Všechny snímky jsou tak skrze server pouze sdílené z těchto platforem. Hlavní přidaná hodnota jsou tedy právě hodnotící hlediska, kategorizace a anotace. TDF zároveň významně podporuje nezávislé filmy.

SnagFilms (celovečerní nezávislé, dokumentární, TV pořady)

Pokud patříte mezi fanoušky ryze nezávislých filmů, pak z projektu SnagFilms budete určitě nadšení. Výběr z více než 5000 snímků dělá z tohoto portálu velmi významné rozhraní pro sledování filmů mnoha žánrů. Pro možnost sledování je nutné registrovat se.

Viewster (celovečerní filmy, seriály)

Platforma Viewster působí velmi solidně ve zpřístupňování zahraničních filmů z různých koutů světa. Vedle americké produkce můžete zamířit do evropských filmových vod nebo Asie. Vedle filmů se rovněž Viewster zaměřuje na specializované kanály, které nicméně nemohou ani zdaleka konkurovat YouTube. Pokud ale nepohrdnete korejskými dramaty, neváhejte a zamiřte se.

PopcornFlix (celovečerní filmy, dokumenty, seriály, televizní pořady)

Tento projekt provozuje společnost Screen Media Ventures, která působí jako nezávislý distributor mnoha filmových a televizních děl. Zcela zdarma zpřístupňuje zajímavou porci filmů a to známých nevyjímaje. V současnosti tak můžete zhlédnout takové snímky jako Odpor s Danielem Craigem, nebo švédskou verzi filmu Muži, kteří nenávidí ženy. Dále třeba slušnou dávku asijských akčních filmů, televizní show Tima Allena a některé pořady National Geographic.

Znáte nějaký další zajímavý zdroj z této oblasti, dejte nám vědět. Děkujeme.

ZANECHTE ZPRÁVU

Prosím vložte komentář!
Prosím zadejte jméno