Sobota, 20 července, 2024

Kam jako občan ČR můžete bez víz? Odpoví databáze VisaDB

Sdílet

Databáze VisaDB už nyní budí velké uznání u cestovatelů napříč celým světem. Poskytuje komplexní informace o možnostech bezvízového cestování pro občany jednotlivých států. Vaše informační požadavky dostanete ihned z jejího rozhraní. Ale to není vše.

visadb_informační gramotnost
Úvodní stránka systému VisaDB.

Potřebujete víza, či nikoli?

Princip vyhledávání je triviální, následný dodaný obsah je však velmi cenný. Na úvodní stránce stačí zadat stát, jehož jste občanem a vámi vybranou cílovou destinaci v rámci bezvízového styku, případně s možností získání vízum elektronicky, nebo po příjezdu.

Zvolte si, zda chcete přehled států s nutnými vízy a další alternativy.

Systém vám dle vybraného kontinentu (oblasti) předloží seznam států, kam můžete prakticky ihned vyrazit. Co víc, nabídne vám srovnání cen ubytování, dopravy, restaurací a počasí s vaší domovskou krajinou. Není to ale vše. Můžete si přepnout bezvízový režim na vízový a zjistit tak země, které v daném geografickém hledisku vyžadují speciální podmínky vstupu.

Máte start-up? Kdo k vám bude z hlediska víz vstřícná

Možnosti VisaDB tím ještě nekončí. V současné verzi rovněž můžete využít vyhledávání informací o vstupu do země v momentě, kdy hledáte nový trh pro váš start-up. Systém po zadání příslušné volby nabídne unikátní přehled podmínek pro vstup, požadované dokumenty a následně i prolink k oficiálním žádostem (pokud jsou dostupné). Navíc máte možnost vyplnit i váš e-mail, který bude směřován odpovědné osobě za tento typ imigrace.

visadb_asistent víz_informační gramotnost
Systém si i do budoucna klade za cíl být vaším asistentem při získávání víz.

Nutno podotknout, že VisaDB je ve stádiu vývoje, přičemž již nyní uvádí další možnosti využití v budoucnosti, kdy budete moci zjišťovat za jakých podmínek ve zvolené lokalitě lze:

  • trvale žít
  • pracovat
  • studovat
  • získat občanství

Systém VisaDB naleznete zde.

Photo by xurde

Číst více

Další články