Čtvrtek, 18 července, 2024

Aplikace, které usnadní náš život

Sdílet

Vybrali jsme několik zajímavých aplikací pro iOS a Android, které nám v různých směrech života usnadňují a urychlují cestu. Zaměřili jsme se především na lehčí způsob využívání obchodních slev, cestování, poznávání nových míst a také na to, jak mít stále přehled o našich financích vždy po ruce.

MojePortmonka.cz

Lepší služby, slevy, ceny a další benefity nabízí mnoho obchodníků prostřednictvím věrnostních karet, které nabízejí svým zákazníkům. Všichni se setkali s tím, že je otravné mít u sebe desítky plastových karet, které zbytečně zabírají místo v peněženkách. Díky této aplikaci už člověk nemusí myslet na to, jestli má všechny zákaznické karty u sebe či ne. Při uložení zákaznických karet této aplikace jsou všechny k dispozici na jednom místě a už nikdy nezabírají místo v peněžence. Aplikace je podporována systémem Andoid či iOS. Navíc je možné získat věrnostních karty u dalších obchodníků bez ručního vyplňování formulářů, a tak získat větší nabídku slev a benefitů.

Foursquare

Foursquare je aplikace, která kombinuje vlastnosti sociálních sítí se službou založenou na zjištění současné polohy. Pokud uživatel navštíví nějaké zajímavé místo, kavárnu, restauraci, apod. dá tzv. check-in a může napsat recenzi, komentář, přidat fotky k místu. Je to skvělá aplikace v tom, že poskytuje osobní hodnocení lidí a doporučení na zajímavá místa. Zvlášť pokud je člověk v zahranič, v místě, kde to nezná a chce si pochutnat na dobrém jídle v příjemném prostředí. Aplikace je zdarma a je podporována Androidem i systémem iOS.

IDOS

IDOS je jedna z nejpoužívanějších aplikací v České republice. Pomáhá lidem snadno a rychle najít ten správný spoj. Aplikace je zcela zdarma a můžeme v ní najít autobusové, MHD a vlakové spoje. Hlavní výhody aplikace jsou, že pracuje online a tak pravidelně aktualizuje spoje ať už jejich zpoždění, výluky a například i nástupiště. Nejnovější aktualizace obsahuje funkci SMS jízdenek, kde si můžete zakoupit jízdenku online na konkrétní spoj a ušetříte si tak mnoho starostí.

SmartBanking

Další oblíbená aplikace dnešní doby je smartbanking nebo internetbanking. Každá banka používá pro svou aplikaci jiný název, ale účel je stejný. Co nejjednodušeji se dostat ke stavu Vašich financí a snadno realizovat veškeré platby kdykoli a kdekoli. Doplňkové funkce těchto aplikací jsou vyhledání nejbližšího bankomatu, nastavování Vaší platební karty a například čtení důležitých zpráv z banky či zadávání a rušení trvalých příkazů. V nejnovějších aktualizacích je platba online přes naskenování QR kódu či jiného čárového kódu. Do budoucna se můžeme těšit na bezkontaktní platbu v obchodech pouze přes samotnou aplikaci.

V dnešní době, jsou různé druhy navigace nedílnou součástí každodenního života pro člověka, který cestuje na neznámé místo. Navigace v chytrém telefonu jsou již tedy standardní výbavou. Není tedy náhodou, že tyto aplikace jsou jedny z nejstahovanějších jak v ČR, tak zahraničí. Mezi nejznámější patří GoogleMaps a Waze. Google maps vsázejí na jednoduchost, přehlednost a aktuálních informací o stavu na cestách. Oproti konkurenci je zde možnost pěší navigace, která se zobrazuje také na chytrých hodinkách a telefon tedy nemusíte ani vytahovat z kapsy. Waze je o trochu více složitější než konkurence, avšak po pochopení této aplikace nebudete chtít využívat žádnou jinou. Největší předností je systém výstrah, které mohou uživatelé do map vkládat. Dozvíte se tedy o kolonách, nehodách, policejních hlídkách či dokonce o výmolech na vozovce. Jako bonus za hlášení získáváte body, které můžete mezi uživateli porovnávat a pokud jste typ člověka, který se rád vídá na předních příčkách pomáháte tím i ostatním. Obě aplikace Google Maps i Waze je podporována nejen Android systémem ale i iOS.

Autoři:

Daniel Novotný, Michaela Schreierová, Martin Srp – MÚVS ČVUT v Praze

Afiliace:

České vysoké učení technické v Praze, Masarykův ústav vyšších studií, Kolejní 2637/2a, 160 00 Praha 6

Zdroje:

Idnes.cz: technet. Idnes.cz [online]. [cit. 2017-12-11]. Dostupné z: https://technet.idnes.cz/www-dil-343-cbt-/sw_internet.aspx?c=A171106_153754_sw_internet_dvr

Moje portmonka. Moje portmonka [online]. [cit. 2017-12-11]. Dostupné z: https://www.mojeportmonka.cz/about/

Foursquare. Wikipedia [online]. [cit. 2017-12-11]. Dostupné z: https://en.wikipedia.org/wiki/Foursquare

Jízdní řady IDOS – Aplikace pro Android ve službě Google Play [online]. [cit. 2017-12-11]. Dostupné z: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mafra.jizdnirady&hl=cs

Smartbanking | Fio banka [online]. [cit. 2017-12-11]. Dostupné z: https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/smartbanking

Smart Banking – Aplikace pro Android ve službě Google Play [online]. [cit. 2017-12-11]. Dostupné z: https://play.google.com/store/apps/details?id=hr.asseco.android.jimba.mUCI.cz&hl=cs

Nejlepší navigace pro Android. Svět Androida [online]. [cit. 2017-12-11]. Dostupné z: https://www.svetandroida.cz/nejlepsi-navigace-pro-android-201703/#Waze

 

 

 

 

Číst více

Další články