80 % Čechů používá smartphone. Znáte průlomové aplikace?

0
1750
Photo by wuestenigel

Jak je možné udělat vše kolem nás chytřejší? Lidé v dnešní době žijí online. V České Republice používá smartphone 80 % populace. Používání mobilních aplikací je součástí našeho života a mnoho z nich může pomoci vyřešit některé z našich běžných problémů. S chytrými aplikacemi můžeme propojit náš domov, automobil, podnik, nebo výpomoc s péčí o dítě. Veškeré informace, které potřebujeme vědět, mohou být uchovány v našich aplikacích – našich smartphonech. Zde jsou představeny některé průlomové aplikace, které přicházejí na trh a mohou nám zpříjemnit a zjednodušit život.

FEVER SCOUT

Fever scout vypadá jako náplast, která je propojená s mobilem pomocí Bluetooth. Aplikace je pro rodiče, kteří chtějí mít v noci své dítě pod kontrolou, zatímco má teplotu. Po stažení aplikace je nutno se registrovat. Poté přilepíte náplast dítěti pod podpaží a v telefonu nastavíte teplotu, o které chcete být informováni. Fever scout průběžně monitoruje teplotu. Pokud se teplota zvýší, aplikace vás upozorní. Design náplasti je přizpůsoben malým dětem, aby se jim náplast líbila a mohly ji tak nosit celý den. Náplast je z pružného a měkkého materiálu, takže děti o ní téměř nevědí. Součástí balení je dobíjecí stanice. Na jedno nabití vydrží náplast sledovat teplotu po dobu jednoho týdne. Fever scout se dá používat opakovaně. Do mobilní aplikace se ukládají všechny naměřené hodnoty. Můžete je zpětně sledovat z více zařízení. Aplikaci podporuje systém iOS i Android. Cena náplasti se pohybuje okolo 60 USD.

Fever Scout

GARAGEIO

Garageio bylo prvním domácím chytrým zařízením. Umožňuje vám otevřít garážový vstup pomocí mobilní aplikace. Systém funguje přes Wi-Fi a je možné připojit k němu až troje garážové dveře na jedno zařízení. Uživatel si pak může vybrat, které dveře chce právě otevřít. S touto aplikací není třeba žádné tlačítko či kód pro otevření garáže. Garážová vrata ovládáte pouze pomocí smartphonu a můžete je otevřít z libovolného místa na světě. Výhodou aplikace je, že vás upozorní, pokud jste nechali dveře otevřené. Pomocí jednoho kliku v mobilním telefonu dveře uzavřete. Dalším přínosem je možnost sdílení informací mezi ostatními členy rodiny. Garageio je kompatibilní s iOS nebo Android za 199 USD na jedny garážové dveře.

Garageio

HIPARK

HiPark je aplikace, která pochází z Izraele. Umožňuje pomocí zadní kamery telefonu naskenovat ulice a najít volné parkovací místo. Telefon se připne ke klasickému handsfree zařízení. Porovnává informace o volném parkovacím místě a odesílá GPS data na centrální server, kde jsou data poskytována všem dalším uživatelům. Řidič tak snáze najde volné místo dle své potřeby.

 

LEAK SMART

Slogan Leak Smart zní: „Stop water demage before it starts.“ (zamezte poškození vodou dříve, než se škoda stane). Tento systém je schopen detekovat tekoucí vodu ve vašem době či bytě. Pokud systém rozpozná protékající vodu, do 5 vteřin vypne přívod vody a upozorní vás pomocí aplikace. Systém obsahuje vypínač, který se připojí na hlavní přívod vody. Dále HUB připojený přes WiFi spárovaný se všemi senzory detekující vodu a teplotu ve vašem bytě či domě. Tuto aplikaci si mohou pořídit majitelé Android či iOS systému a cena za „balení“ vychází přibližně na 700 USD.

Leak Smart

Žijeme v moderní době a marketing zaměřuje svou pozornost na chytré telefony. V mobilních aplikacích se skrývá obrovský byznys a pro nás už je téměř nepředstavitelné žít bez chytrého telefonu.  Co byste dělali, v případě jeho ztráty? Dostali byste se do potíží? Kdo by vám pomohl?

Autoři:

Davidová Monika, Solarová Hana, Stejskalová Tereza

Afiliace:

České vysoké učení technické v Praze, Masarykův ústav vyšších studií, Kolejní 2637/2a, 160 00 Praha 6

Zdroje:

Fever scout. Https://feverscout.com [online]. [cit. 2017-12-21]. Dostupné z: https://feverscout.com
Amazon. Https://www.amazon.com [online]. [cit. 2017-12-21]. Dostupné z: https://www.amazon.com/Fever-Scout-Remote-Monitoring-Thermometer/dp/B01E5PVBXA
Garageio. Https://garageio.com [online]. [cit. 2017-12-21]. Dostupné z: https://garageio.com
Wikipedia. Https://en.wikipedia.org/wiki/Garageio [online]. [cit. 2017-12-21]. Dostupné z: https://en.wikipedia.org/wiki/Garageio
Hi-park. Http://www.hi-park.co [online]. [cit. 2017-12-21]. Dostupné z: http://www.hi-park.co
Postscapes. Https://www.postscapes.com [online]. [cit. 2017-12-21]. Dostupné z: https://www.postscapes.com/crowdsourced-street-parking-hi-park/

Photo by wuestenigel

Website | + posts

ZANECHTE ZPRÁVU

Prosím vložte komentář!
Prosím zadejte jméno