Otevřený projekt OpenRailywayMap poskytuje unikátní pohled na existující železniční sítě v celém světě. Mapuje tedy i železniční spojení, které prochází vaší obcí či městem. Co více,  míříte do exotických, či rizikových oblastí, můžete si zjistit dostupnost tamější železniční dopravy. Tento aktualizovaný systém totiž rozlišuje i tratě, které jsou využívané, či nikoli.

Detaily železnic

Projekt je postaven na otevřených mapách OpenStreetMap a zachycuje stav železničních sítí v celém světě včetně možností zobrazení dat dle vámi zvolených kritérií. Lze si tak generovat mapy podle:

  • stavu infrastruktury (vedlejší/přípojná trať, hlavní železniční trať/tah, vysokorychlostní trať)
  • traťové rychlosti (od lokálek až po vysokorychlostní tratě)
  • signalizace

Mimo jiné na mapě naleznete stanice, nebo železniční přejezdy.

Hlavní a jedinečnou vlastností OpenRailwayMap je pravidelná denní aktualizace a spolupráce mnoha jedinců z celého světa na jeho tvorbě.

openrailwaymap
Komplexní analýza železničních sítí v celém světě.

Projekt je prozatím dostupný v následujících jazycích (s využitím nástroje Transifex): čeština, dánština, holandština, angličtina, francouzština, němčina, řečtina, N’ko, polština, portugalština, ruština, slovinština, španělština, švédština, ukrajinština a vietnamština.

Mobilní verze OpenRailwayMap i s vaší lokalizací

OpenRailwayMap oplývá rovněž svou mobilní verzí, přičemž můžete ji můžete využití ke zjištění vaší polohy na železnici. Naleznete ji na adrese m.openrailwaymap.org. 

ZANECHTE ZPRÁVU

Prosím vložte komentář!
Prosím zadejte jméno