Otevřený projekt OpenRailywayMap poskytuje unikátní pohled na existující železniční sítě v celém světě. Mapuje tedy i železniční spojení, které prochází vaší obcí či městem. Co více,  míříte do exotických, či rizikových oblastí, můžete si zjistit dostupnost tamější železniční dopravy. Tento aktualizovaný systém totiž rozlišuje i tratě, které jsou využívané, či nikoli.

Detaily železnic

Projekt je postaven na otevřených mapách OpenStreetMap a zachycuje stav železničních sítí v celém světě včetně možností zobrazení dat dle vámi zvolených kritérií. Lze si tak generovat mapy podle:

  • stavu infrastruktury (vedlejší/přípojná trať, hlavní železniční trať/tah, vysokorychlostní trať)
  • traťové rychlosti (od lokálek až po vysokorychlostní tratě)
  • signalizace

Mimo jiné na mapě naleznete stanice, nebo železniční přejezdy.

Hlavní a jedinečnou vlastností OpenRailwayMap je pravidelná denní aktualizace a spolupráce mnoha jedinců z celého světa na jeho tvorbě.

openrailwaymap
Komplexní analýza železničních sítí v celém světě.

Projekt je prozatím dostupný v následujících jazycích (s využitím nástroje Transifex): čeština, dánština, holandština, angličtina, francouzština, němčina, řečtina, N’ko, polština, portugalština, ruština, slovinština, španělština, švédština, ukrajinština a vietnamština.

Mobilní verze OpenRailwayMap i s vaší lokalizací

OpenRailwayMap oplývá rovněž svou mobilní verzí, přičemž můžete ji můžete využití ke zjištění vaší polohy na železnici. Naleznete ji na adrese m.openrailwaymap.org. 

+ posts

ZANECHTE ZPRÁVU

Prosím vložte komentář!
Prosím zadejte jméno