Google Pixel Buds: porozumíte 40 jazykům

0
2050

Společnost Google představila dlouho očekávaná bezdrátová sluchátka Google Pixel Buds. Jsou unikátní hned z několika důvodů.

V prvé řadě jde o hlavní funkci, a to překlad konverzace v reálném čase. Stačí si představit, že potkáte na konferenci, veletrhu, nebo jednoduše na ulici třeba Japonce, Švédku, Argentince, či Portugalku, přičemž můžete začít společně hovořit.

Google definoval, že takto budete moci sluchátka využít až pro 40 jazyků. Češtině přitom Pixel Buds také rozumí.

Google Pixel Buds
Konverzace bude snazší. Porozumíte až 40 jazykům

Také asistenční nástroj

Pixel Buds si také kladou za cíl poskytnout řadu služeb skrze rozhraná Google Assistant, které má šetřit čas a práci s displejem mobilu. Jak sám Google pyšně deklaruje ve své tiskové zprávě, na taková sluchátka by žárlil i James Bond. Umožní vám totiž pomocí hlasových příkazů vytáčet telefonní čísla, nechat si přečíst textové zprávy, zadávat události do kalendáře, nebo získávat informace o plánované cestě.

Distribuce bude zahájena v listopadu, v Evropě prozatím do Spojeného království, Německa za 159 dolarů.

Lze pouze diskutovat, jaký vliv budou Pixel Buds mít na výuku jazyků a snahu lidí o učení se. Zároveň lze samozřejmě také zmínit další krok technologií k eliminaci lidské snahy, tedy i kreativní činnost. Nebo to bude naopak? Jaký máte názor vy?

Google představil sluchátka spolu s novou řadou produktů. Přehled můžete zhlédnout na níže uvedeném videu.


Fotografie: Google Press

+ posts

ZANECHTE ZPRÁVU

Prosím vložte komentář!
Prosím zadejte jméno