Drony se staly nedílnou součástí digitální kultury dneška. Na jedné straně. Nicméně na straně druhé se dají považovat za mocné nástroje v konkurenčním boji, nejenom kvůli jejich vysoké schopnosti sledovat detailně změny na určitém území (Competitive Intelligence), ale také díky exponenciálnímu růstu jejich využití v různých oborech (nejenom v logistice).

Existuje přitom několik poměrně zajímavých zdrojů, které nám mohou poskytnout vhled do tohoto odvětví.

1. Dronestagram

Dronestagram poskytuje unikátní vhled do různých partií světa

Jak samotný název napovídá, tvůrci se inspirovali u Instagramu. Jedná se o sociální síť, kde majitelé dronů sdílejí fotografie a videa. Ty si následně můžete rovněž komerčně zakoupit. Nicméně samotný systém je bezplatně přístupný a na základě klíčových slov tu lze vyhledávat dle lokality, nebo objektu, který daný dron sledoval. Výjimkou nejsou jen tématické blogové příspěvky, ale rovněž i globální fotografická soutěž. Mimo jiné můžete porovnat Dronestagram s DroneImageBank.

2. Fly Safe Geo Zone Map

Užitečný systém, který vás varuje, kde nemáte létat.

Pokud jste vášnivými piloty dronů, pak tento zdroj pro vás bude neocenitelnou pomůckou, pokud vyrazíte lovit úchvatné snímky do různých koutů světa. Jednoduše vás informuje o oblastech, ve kterých není radno létat vzhledem k blízkosti letiště, věznic, industriálních zón, nebo v případě nenadálých událostí, jako jsou například lesní požáry. Portál provozuje výrobce dronů DJI.

3. Drone Industry Map

Drone Industry Map poskytuje bezplatně vhled do trhu dronů.

Pokud potřebujete tržní informace o dronech, Drone Industry Map vám zadarmo poskytne informace o producentech hardware a software, službách, akcích typu konferencí, či veletrhů a v neposlední řadě o dění na univerzitách v těchto souvislostech. Za mapou stojí společnost Drone Industry Insights se sídlem v Hamburku. Mimo jiné také poskytuje tržně konzultační služby včetně poskytování mnoha publikací rovněž volně dostupných.

 

+ posts

ZANECHTE ZPRÁVU

Prosím vložte komentář!
Prosím zadejte jméno