Home Informační zdroje & nástroje 21 Čechů mělo problémy s americkými pohraničníky, ukazuje nový datový nástroj

21 Čechů mělo problémy s americkými pohraničníky, ukazuje nový datový nástroj

0
21 Čechů mělo problémy s americkými pohraničníky, ukazuje nový datový nástroj
Američtí pohraničníci zatkli od roku 2014 více než 1,2 milionu lidí.

Do databáze nástrojů TRAC Immigration, kterými lze získat komplexní informace týkající se imigrace ve Spojených státech, přibyla jedna poměrně unikátní novinka. Tentokrát se jedná o datový zdroj odhalující všechny souvislosti spojené se zatýkáním při ilegálním vstupu/pobytu na území USA.

Za novinkou stojí americká Syracuse University, které se podařilo získat od amerických úřadů data s retrospektivou k roku 2014 a vytvořit interaktivní statistický nástroj, který umí rozklíčovat zajímavé souvislosti práce amerických pohraničníků.

Jednoduché rozhraní umožňuje komplexní statistické analýzy.

Jak zatýkala pohraniční stráž v detailech

Ze základní stránky posléze můžete kombinovat vámi zvolená data o více než 1,2 milionech zatčení v souvislostech s nelegálním vstupem na území Spojených států. Lze tak tedy jednoduše identifikovat, že v letech 204-2018 bylo takto zadrženo 21 Čechů. Většina z nich byla ve věku 25-29 let, přičemž jedno zatčení například proběhlo při standardní dopravní kontrole. Samozřejmě, že ilegálnímu vstupu do USA vévodí Mexiko s téměř šesti sty tisíci záznamy.

Pokud chcete filtrovat data dle různých kritérií, zadávejte typ filtru vždy od levého sloupce. V něm tedy například zvolte Citizenship (zkuste Czech Republic), dále např. Age Group (věkové skupiny) a v posledním pravém sloupci zadejte Arrest Method (metody zatčení).

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here