Do databáze nástrojů TRAC Immigration, kterými lze získat komplexní informace týkající se imigrace ve Spojených státech, přibyla jedna poměrně unikátní novinka. Tentokrát se jedná o datový zdroj odhalující všechny souvislosti spojené se zatýkáním při ilegálním vstupu/pobytu na území USA.

Za novinkou stojí americká Syracuse University, které se podařilo získat od amerických úřadů data s retrospektivou k roku 2014 a vytvořit interaktivní statistický nástroj, který umí rozklíčovat zajímavé souvislosti práce amerických pohraničníků.

Jednoduché rozhraní umožňuje komplexní statistické analýzy.

Jak zatýkala pohraniční stráž v detailech

Ze základní stránky posléze můžete kombinovat vámi zvolená data o více než 1,2 milionech zatčení v souvislostech s nelegálním vstupem na území Spojených států. Lze tak tedy jednoduše identifikovat, že v letech 204-2018 bylo takto zadrženo 21 Čechů. Většina z nich byla ve věku 25-29 let, přičemž jedno zatčení například proběhlo při standardní dopravní kontrole. Samozřejmě, že ilegálnímu vstupu do USA vévodí Mexiko s téměř šesti sty tisíci záznamy.

Pokud chcete filtrovat data dle různých kritérií, zadávejte typ filtru vždy od levého sloupce. V něm tedy například zvolte Citizenship (zkuste Czech Republic), dále např. Age Group (věkové skupiny) a v posledním pravém sloupci zadejte Arrest Method (metody zatčení).

 

ZANECHTE ZPRÁVU

Prosím vložte komentář!
Prosím zadejte jméno