Lektoři

Jan Černý

Věnuje se v rámci své vzdělávací činnosti specifickým metodám získávání informací pro oblast vědy, výzkumu a inovační činnosti. Zmiňuje především nutnost získávání výhody pro management ze současného extrémního množství (vědeckých) informací včetně šedé literatury a také patentových informací.

Mimo jiné také přednáší pokročilé způsoby vyhledávání informací v obou úrovních webového prostředí: povrchovém i hlubokém webu, a to rovněž pro širokou (nejenom odbornou) veřejnost. Více informací o něm můžete nalézt zde.

Matyáš Urbánek

Osciluje mezi světem grafického průmyslu, médií a informační vědy. Studium na Grafické škole v Praze rozšířil o magisterské vzdělání na FF UK v oboru Informační studia.

Během své praxe prošel akademickou sférou, kde působil jako lektor podnikových informačních systémů, přes práci v novinách až po pozice projektových a výrobních manažerů. V informační gramotnosti spatřuje jednu ze základních znalostí, které slouží k orientaci a dosažení úspěchu v dnešním světě.

Oba lektoři proškolili od roku 2010 stovky firem z různých oborů pro různé informační potřeby. Mezi společnostmi a institucemi nechyběly například: Česká spořitelna, AVG Technologies, Wanzl, DAF, ČD Cargo, Jablotron, Zoo Liberec, Contipro, Technologické centrum Hradec Králové a řada dalších.