Workshop Pokročilé metody vyhledávání informací I. se koná 13. září 2017
Workshop Pokročilé metody vyhledávání informací I. a II. se koná ve dnech 6. a 7. listopadu 2018

Pokročilé metody vyhledávání informací I.

Akreditovaný vzdělávací program MV ČR

Staňte se i vy součástí skupiny lidí, kteří vědí, jak pracovat s informacemi, hledat je a hlavně nacházet. Mají více času na ostatní důležité činnosti – pracovní procesy, koníčky a především jejich rodiny. Informací se vytváří extrémní množství. Problém přichází v momentě, kdy potřebujeme najít ty správné. Navíc rychle. Úskalím digitálního věku je informační zahlcenost. Je nutné jí čelit na všech úrovních lidské činnosti.

  • Chcete umět vyhledávat v on-line prostředí jako profesionálové?
  • Potřebujete ke své práci informace? Hledáte je příliš dlouho a mnohdy i s neúspěchem?
  • Neznáte typologii informačních zdrojů, které soudobý digitální věk poskytuje a rádi byste pronikli do světa informací?

Pokud jste na některou otázek odpověděli kladně, rádi bychom vás tímto srdečně pozvali na první veřejný seminář projektu Informační gramotnost (www.informacnigramotnost.cz), v kterém vás lektoři Jan Černý a Matyáš Urbánek uvedou do problematiky profesionálního vyhledávání informací.

Z mnohaletých zkušeností z přednášek jsme seminář připravili koncepčně tak, abyste nabyté dovednosti ihned využili v rámci vašeho profesního, ale i soukromého života. Domníváme se, že účinné vyhledávání informací je nutností pro osobní i pracovní efektivitu, usnadnění rozhodování a nedílnou součástí rozvoje podniků, firem a organizací.

Co se naučíte?

  • Jak vypadá on-line prostředí současnosti
  • Odborné vytěžování povrchového a hlubokého webu
  • Logiku při vyhledávání
  • Pokročilé dotazy ve vyhledávačích
  • Posuzování správnosti informace
  • Praktický nácvik v průběhu celého dne

Je pro mě tento seminář vhodný?

Především se jedná o to, abyste měli uživatelsky zvládnutý počítač a pohybovali se standardním způsobem v on-line prostředí. Jelikož se jedná o počátek vaší cesty za pokročilými metodami vyhledávání, není nutné znát žádné z těchto metod. Ani základy programování nejsou nutné. Za dobrými návyky budeme postupovat pomalu a systematicky celý den. Není čeho se bát. Hned další den však postoupíme do dalších sfér dnešního neprobádaného informačního světa.

Toto školení je akreditováno Ministerstvem vnitra ČR pod číslem akreditace AK/PV-561/2017.